Dziś jest 17.05.2021

STRONA GŁÓWNA

Pożyczki pozabankowe 24

PORADY I INFORMACJE

Definicja pożyczki pozabankowej

Jak wziąć pożyczkę
przez internet?


Jakie warunki trzeba spełnić?

Koszty pożyczki

Czy i kiedy warto wziąć pożyczkę

Czy można wziąć wiele pożyczek naraz?

Odpowiedzialne pożyczanie

Zalety i wady pożyczek

Pierwsza pożyczka - jak zacząć

Całodobowe pożyczki 24h
wypłacane w dzień i w nocy


ZOBACZ TAKŻE:

Najpopularniejsze pożyczki pozabankowe w Polsce

Gdzie pożyczka 2000 zł na raty online jest najtańsza? Najpopularniejsze pożyczki pozabankowe udzielane przez internet


Pierwsza pożyczka za darmo

Pierwsza pożyczka za darmo

Pierwsza pożyczka za darmo

Pierwsza pożyczka za darmo


Pierwsza pożyczka za darmo

Pierwsza pożyczka za darmo

Pierwsza pożyczka za darmo

Pierwsza pożyczka za darmoW jakich sytuacjach warto ubiegać się o pożyczkę pozabankową

Pożyczka pozabankowa może okazać się ostatnim kołem ratunkowym, jeśli potrzebujemy pieniędzy w krótkim czasie, a niemożliwe jest uzyskanie środków w banku. Procedury bankowe są zwykle długotrwałe i dosyć sformalizowane, więc w przypadku nagłej potrzeby nie można liczyć na ich szybką pomoc. Poza tym banki weryfikują możliwości spłaty przez potencjalnego klienta w dosyć szczegółowy sposób, więc konieczne jest zwykle złożenie dodatkowych dokumentów, na uzyskanie których też potrzebny jest czas. Jest to np. zaświadczenie o zarobkach, które może być wydane jedynie przez pracodawcę. Procedura się komplikuje, czas ucieka i nie ma gwarancji otrzymania szybkiej pożyczki. 

Ponadto banki zwykle nie są zainteresowane udzielaniem niewielkich kwot w wysokości kilkuset złotych, a nagła potrzeba dotyczy zwykle doraźnych, nagłych przypadków, kiedy np. zalegamy w opłatami, które trzeba szybko uregulować. Wiadomo wówczas, że będziemy mieli środki w niedalekiej przyszłości (przeważnie kiedy wpłynie wynagrodzenie z pracy), ale jest to zbyt długi czas, żeby na nie czekać. Bank raczej długo będzie rozpatrywał wniosek i na pewno będzie wymagał dodatkowych wyjaśnień i dokumentów.

Przy pożyczce pozabankowej procedura jest znacznie prostsza i krótsza. Nie są wymagane takie dokumenty jak w banku. W takich sytuacjach pożyczka pozabankowa wydaje się rozsądnym rozwiązaniem. Warunkiem racjonalności jest oczywiście pewność, że będziemy dysponować środkami potrzebnymi na spłatę w wymaganym terminie.

Taka pożyczka jest oczywiście droższa, niż kredyt w banku, ale takie są koszty szybkiej decyzji i mniejszych formalności. Zdolność kredytowa badana jest na minimalnym poziomie, stąd ryzyko dla udzielającego pożyczki jest większe. Instytucja udzielająca pożyczki rekompensuje ryzyko poprzez odpowiednio wysokie oprocentowanie. Tym niemniej, nie zawsze musi tak być, możemy bowiem skorzystać z jednej z wielu promocyjnych ofert darmowej lub bardzo taniej pożyczki dla nowych klientów (w firmie, z której usług jeszcze nie korzystaliśmy).

Szybką pożyczkę pozabankową warto więc wziąć w sytuacji, gdy potrzebujemy niewielkiej kwoty w nagłej sytuacji, kiedy nie ma czasu na zbędne formalności, a brak środków może mieć fatalne skutki np. zaległości w zapłacie czynszu, grożą postępowaniem egzekucyjnym, albo np. konieczny jest zakup podręczników szkolnych na pierwszego września.

Szybka pożyczka jest dostępna bez konieczności przedstawiania zaświadczeń o dochodach, a co ważniejsze, często bez wychodzenia z domu – poprzez złożenie wniosku przez Internet. „Ekspresowe” procedury dokonywane są drogą elektroniczną, bez konieczności wizyty w placówce pożyczkodawcy. Można skorzystać z szybkiej pożyczki bez żadnych zabezpieczeń, czy poręczycieli, zaledwie po wypełnieniu formularza rejestracyjnego na stronie internetowej. Tak więc warto korzystać z takich oferty w sytuacji, w której czas liczy się bardziej niż koszty. 

(C) 2015 - 2019 - pożyczki pozabankowe udzielane przez internet lub w domu klienta.
W serwisie przedstawiono oferty zewnętrznych firm niezwiązanych z autorem serwisu. Autor serwisu nie odpowiada za oferty ani działania tych firm.
Ta strona może stosować pliki cookies dla celów statystycznych i reklamowych. Korzystanie z tej witryny bez zmiany ustawień przegladarki w zakresie plików cookies oznacza akceptację faktu zapisywania ich w pamięci komputera użytkownika strony.