Dziś jest 17.05.2021

STRONA GŁÓWNA

Pożyczki pozabankowe 24

PORADY I INFORMACJE

Definicja pożyczki pozabankowej

Jak wziąć pożyczkę
przez internet?


Jakie warunki trzeba spełnić?

Koszty pożyczki

Czy i kiedy warto wziąć pożyczkę

Czy można wziąć wiele pożyczek naraz?

Odpowiedzialne pożyczanie

Zalety i wady pożyczek

Pierwsza pożyczka - jak zacząć

Całodobowe pożyczki 24h
wypłacane w dzień i w nocy


ZOBACZ TAKŻE:

Najpopularniejsze pożyczki pozabankowe w Polsce

Gdzie pożyczka 2000 zł na raty online jest najtańsza? Najpopularniejsze pożyczki pozabankowe udzielane przez internet


Pierwsza pożyczka za darmo

Pierwsza pożyczka za darmo

Pierwsza pożyczka za darmo

Pierwsza pożyczka za darmo


Pierwsza pożyczka za darmo

Pierwsza pożyczka za darmo

Pierwsza pożyczka za darmo

Pierwsza pożyczka za darmoWarunki stawiane pożyczkobiorcom przez firmy pozabankowe udzielające pożyczki

Warunki stawiane przez firmy pożyczkowe potencjalnym klientom zwykle nie są wygórowane i są sprowadzone do kilku podstawowych elementów. Aby uzyskać szybką pożyczkę zwykle potrzebny jest dowód osobisty, telefon komórkowy oraz konto w banku w Polsce (najlepiej mieć oczywiście konto obsługiwane online - jeśli takiego nie masz, zobacz jak założyć konto internetowe). Jeśli jest to pożyczka przez Internet, dodatkowo trzeba oczywiście posiadać dostęp do Internetu. Ponadto, od pożyczkobiorcy wymaga się obywatelstwa Rzeczypospolitej Polskiej oraz zwykle określonego wieku, np. od 20 do 75 lat. 

Przeważnie do zawarcia umowy wystarczają podstawowe dane, tj. imię i nazwisko, nr dowodu, nr PESEL, adres zameldowania. Ww. dane znajdują się w dowodzie osobistym, Uzyskanie pełnoletniości nie wystarcza zwykle do uzyskania pożyczki, stąd dolny limit ustalony jest przeważnie ok. 20 roku życia Zdarza się oczywiście niższy limit wiekowy np. 18 lat, ale jest on wyjątkiem. Dodatkowo część firm nie udziela pożyczek także powyżej przyjętego wieku klienta (zwykle 65-75 lat).

Firma udzielająca pożyczki zwykle weryfikuje także czy klient nie został wpisany do BIK lub jakiegokolwiek rejestru dłużników w związku z naruszeniem obowiązku terminowego regulowania należności finansowych. Jednak są także firmy, które w ogóle tego nie weryfikują lub weryfikują jedynie częściowo (np. tylko rejestry dłużników, a BIK nie).

Zdarza się, że firma pożyczkowa wymaga posiadania stałego źródła dochodu, ale weryfikacja dochodu zazwyczaj odbywa się jedynie na podstawie oświadczenia pożyczkobiorcy. Czasem jedynie zdarza się, że wymagane jest np. przedstawienie potwierdzenia wpływów wynagrodzenia na konto (takie potwierdzenie można pobrać w internetowym serwisie transakcyjnym naszego banku).

Im mniejsza kwota pożyczki, tym mniej formalności związanych z jej uzyskaniem. Gdyby firmy pożyczkowe żądały listy dokumentów, stałyby się bardziej podobne do banków i utraciłyby swoją przewagę konkurencyjną, czyli łatwość dostępu do pożyczki. Uproszona procedura ubiegania się o pożyczkę powoduje jednak, że klient sam musi ocenić swoją zdolność „pożyczkową”, czyli sprawdzić czy stać go na spłatę wraz odsetkami, w wymaganym terminie. W przypadku, gdy pożyczkę albo kredyt zaciągamy w banku, to bank sprawdza zdolność kredytową i zwykle bierze pod uwagę więcej ryzyk, niż klient jest w stanie uwzględnić sam. Dlatego bank jest w stanie skutecznie obronić nas przed „samymi sobą” i uniemożliwić zbyt duże zadłużenie. W przypadku pożyczek możemy zbyt optymistycznie ocenić własne możliwości finansowe. Z pożyczkami wiąże się więc większe ryzyko spirali zadłużenia, jeśli klient nie podejmie racjonalnej decyzji i zbytnio się zadłuży.

Podsumowując, niskie warunki stawiane pożyczkobiorcom ułatwiają zaciągnięcie pożyczki, ale jednocześnie obarczają klienta dodatkową odpowiedzialnością za własne decyzje finansowe. 

(C) 2015 - 2019 - pożyczki pozabankowe udzielane przez internet lub w domu klienta.
W serwisie przedstawiono oferty zewnętrznych firm niezwiązanych z autorem serwisu. Autor serwisu nie odpowiada za oferty ani działania tych firm.
Ta strona może stosować pliki cookies dla celów statystycznych i reklamowych. Korzystanie z tej witryny bez zmiany ustawień przegladarki w zakresie plików cookies oznacza akceptację faktu zapisywania ich w pamięci komputera użytkownika strony.