Dziś jest 17.05.2021

STRONA GŁÓWNA

Pożyczki pozabankowe 24

PORADY I INFORMACJE

Definicja pożyczki pozabankowej

Jak wziąć pożyczkę
przez internet?


Jakie warunki trzeba spełnić?

Koszty pożyczki

Czy i kiedy warto wziąć pożyczkę

Czy można wziąć wiele pożyczek naraz?

Odpowiedzialne pożyczanie

Zalety i wady pożyczek

Pierwsza pożyczka - jak zacząć

Całodobowe pożyczki 24h
wypłacane w dzień i w nocy


ZOBACZ TAKŻE:

Najpopularniejsze pożyczki pozabankowe w Polsce

Gdzie pożyczka 2000 zł na raty online jest najtańsza? Najpopularniejsze pożyczki pozabankowe udzielane przez internet


Pierwsza pożyczka za darmo

Pierwsza pożyczka za darmo

Pierwsza pożyczka za darmo

Pierwsza pożyczka za darmo


Pierwsza pożyczka za darmo

Pierwsza pożyczka za darmo

Pierwsza pożyczka za darmo

Pierwsza pożyczka za darmoCzy można wziąć kilka pożyczek-chwilówek jednocześnie?

Pożyczki pozabankowe są udzielane zwykle bardzo szybko, nawet w ciągu kilku minut. Do ich uzyskania nie jest potrzebne składanie dokumentów koniecznych do uzyskania kredytów bankowych. Zwykle cała procedura odbywa się on-line za pomocą internetu, czyli w ogóle bez konieczności odwiedzania siedziby pożyczkodawcy. Powstaje zatem pytanie - na jakich danych opiera się firma udzielająca pożyczki i jak wysokie ryzyko jest w stanie ponieść? Pojawia się także pytanie, czy można równocześnie korzystać z usług rożnych instytucji pozabankowych? 

Firmy udzielające pożyczek liczą się z ryzykiem, że klient nie spłaci swojego zobowiązania. Mają jednak narzędzia do windykacji i dochodzenia swoich roszczeń. Ryzyko jakie ponoszą wiąże się przede wszystkim z tym, że ograniczają do minimum procedurę weryfikacji zdolności finansowych klienta. Często nie korzystają z BIK, nie wymagają przedstawienia dokumentów dotyczących dochodów. Potrzebują jedynie dowodu osobistego, konta w banku i numeru telefonu do potwierdzenia pożyczki.

Jest to jednak podstawowy element strategii tych instytucji – jeśli klient spełnia warunki do otrzymania kredytu bankowego, to raczej zwróci się o kredyt do banku, a nie będzie ubiegał się o pożyczkę pozabankową. Z kolei osoby, które nie spełniają warunków uzyskania kredytu, albo potrzebują szybkiej gotówki, skorzystają właśnie z oferty pozabankowej. Firmy pożyczkowe są więc gotowe ponieść to ryzyko i rekompensują je kosztami pożyczki. Dodatkowo udzielane kwoty są tak małe, że ryzyko jest rozłożone na wielu klientów. Innymi słowy brak spłaty jednej pożyczki raczej nie odbije się negatywnie na całej działalności firmy.

Stąd też inna, zasadnicza cecha pożyczek pozabankowych – nie można dostać więcej niż jednej pożyczki w danej firmie (na łączną dopuszczalną sumę), jeśli nie zostały spłacone inne, poprzednie zobowiązania wobec tej firmy. Oznacza to, że w danej instytucji istnieje górna granica pożyczki, jakiej jeden klient nie można przekroczyć.

Jednocześnie jednak, jak wspomniano wcześniej, sama procedura udzielania pożyczki jest uproszczona i szybka. Historia zobowiązań nie jest więc zwykle na tyle weryfikowana, alby stanowiła podstawę do odrzucenia wniosku. Pożyczkodawca często nie ma też narzędzi, aby sprawdzić, czy dany klient ma obecnie pożyczki zaciągnięte u konkurencji.

Jak więc widać, możliwe jest wzięcie kilku pożyczek naraz w kilku firmach pożyczkowych. Trzeba jednak uwzględnić własne możliwości finansowe i nie przekroczyć własnej granicy płynności finansowej. Ewnetualne późniejsze problemy ze spłatą tych pożyczek mogą być bowiem dla nas początkiem istotnych kłopotów finansowych. 

(C) 2015 - 2019 - pożyczki pozabankowe udzielane przez internet lub w domu klienta.
W serwisie przedstawiono oferty zewnętrznych firm niezwiązanych z autorem serwisu. Autor serwisu nie odpowiada za oferty ani działania tych firm.
Ta strona może stosować pliki cookies dla celów statystycznych i reklamowych. Korzystanie z tej witryny bez zmiany ustawień przegladarki w zakresie plików cookies oznacza akceptację faktu zapisywania ich w pamięci komputera użytkownika strony.