Dziś jest 17.05.2021

STRONA GŁÓWNA

Pożyczki pozabankowe 24

PORADY I INFORMACJE

Definicja pożyczki pozabankowej

Jak wziąć pożyczkę
przez internet?


Jakie warunki trzeba spełnić?

Koszty pożyczki

Czy i kiedy warto wziąć pożyczkę

Czy można wziąć wiele pożyczek naraz?

Odpowiedzialne pożyczanie

Zalety i wady pożyczek

Pierwsza pożyczka - jak zacząć

Całodobowe pożyczki 24h
wypłacane w dzień i w nocy


ZOBACZ TAKŻE:

Najpopularniejsze pożyczki pozabankowe w Polsce

Gdzie pożyczka 2000 zł na raty online jest najtańsza? Najpopularniejsze pożyczki pozabankowe udzielane przez internet


Pierwsza pożyczka za darmo

Pierwsza pożyczka za darmo

Pierwsza pożyczka za darmo

Pierwsza pożyczka za darmo


Pierwsza pożyczka za darmo

Pierwsza pożyczka za darmo

Pierwsza pożyczka za darmo

Pierwsza pożyczka za darmoZasady odpowiedzialnego pożyczania pieniędzy

Firmy kuszą łatwym dostępem do szybkich pożyczek. Sama procedura uzyskania pożyczki jest bardzo prosta i szybka. Łatwo więc ulec pokusie i skorzystać z ofert „nie do odrzucenia” (zwłaszcza gdy są to np. oferty pierwszej pożyczki za darmo). Zawsze trzeba jednak pamiętać, że o pożyczoną kwotę ktoś się upomni i do tego doliczy także odpowiednie odsetki lub inne koszty. Zanim zdecydujemy się na pożyczkę trzeba więc przemyśleć, czy pożyczka w ogóle jest nam potrzebna i czy będziemy w stanie ją spłacić. 

Szczególnie łatwo ulec pokusie np. w okresie przedświątecznym, kiedy panuje wszechogarniający szał zakupów. Okazuje się, że część zakupów stanowią rzeczy, które nie są nam niezbędne i bez których święta i tak byłyby udane. Większość z nich to prezenty. Do tego dochodzą dekoracje, bogate, wystawne przyjęcia itd. O innej porze roku wcale nie skusilibyśmy się na takie zakupy i tak wysokie rachunki przy kasie. Wiadomo, że święta to okres radosny i potrzebne jest kilka dni na biesiadowanie, spędzenie czasu w gronie rodziny, ale stosowana zasada „zastaw się, a postaw się” może doprowadzić nas do ruiny.

Firmy udzielające pożyczek skrzętnie wykorzystują nastrój świąteczny i stosują szereg marketingowych sztuczek. Przekonują, że święta muszą być wyjątkowe, bogate, a media są wyjątkowo przesycone reklamami tanich i szybkich pożyczek. Wiadomo, że w danej instytucji można uzyskać tylko określoną kwotę. Wiadomo jednak także, że firm udzielających pożyczek jest wiele i każda stosuje tę samą zasadę. Jednocześnie wiele z nich często w ogóle nie wnika, ile pieniędzy i czy w ogóle pożyczyliśmy w firmie konkurencyjnej. Powyższe powoduje, że praktycznie w każdej takiej firmie można się zadłużyć w tym samym czasie. Odpowiedzialność za kontrolę własnej zdolności kredytowej i możliwości spłaty zobowiązań spływa więc na nas jako pożyczkobiorców.

Zawsze należy pamiętać o odpowiedzialnym pożyczaniu pieniędzy, aby nie wpaść w spiralę zadłużenia (tzn. branie kolejnych pożyczek, by spłacić poprzednie, przy czym każda kolejna pożyczka zwiększa nasze długi, bo dochodzą dodatkowe koszty). Nawet w okresie świątecznym sam Święty Mikołaj nie spłaci za nas długu.

Łatwy dostęp do pożyczek wcale nie wynika z faktu, że pożyczkodawcy wierzą w nasze możliwości spłaty. Oczywiście każdej firmie zależy na jak największej spłacalności pożyczek. Takie firmy zarabiają jednak na wysokim oprocentowaniu i efekcie skali – masowo udzielają pożyczek ma małe kwoty. To, że dostaliśmy pożyczkę wcale nie oznacza, że firma sprawdziła, czy faktycznie będziemy mogli ją spłacić. Sama uproszona procedura wskazuje na to, że nie ma możliwości ekspresowej oceny wnioskodawcy. Pożyczkobiorca musi więc sam ocenić, czy będzie w stanie spłacić pożyczkę. Błędna ocena i pochopne zadłużenie są wyłączną odpowiedzialnością klienta. 

(C) 2015 - 2019 - pożyczki pozabankowe udzielane przez internet lub w domu klienta.
W serwisie przedstawiono oferty zewnętrznych firm niezwiązanych z autorem serwisu. Autor serwisu nie odpowiada za oferty ani działania tych firm.
Ta strona może stosować pliki cookies dla celów statystycznych i reklamowych. Korzystanie z tej witryny bez zmiany ustawień przegladarki w zakresie plików cookies oznacza akceptację faktu zapisywania ich w pamięci komputera użytkownika strony.